ویژگی های مدیران شاد را بشناسید

 

مدیر شاد بودن ویژگی مهمی است که اکنون در دنیای مدیریت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. قطعا یک مدیر شاد هم خود از کار خود لذت می برد و هم باعث افزایش بهره وری و انرژی کارمندان می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های مدیران شاد آشنا کنیم.

 

چگونه یک مدیر شاد باشیم؟

ویژگی های مدیران شاد را بشناسید

 

چه عواملی باعث می شود تا یک نفر بتواند یک مدیر شاد باشد؟ قطعا روش های مختلفی برای پاسخ به این سوال وجود دارد، اما چند تا از این شیوه ها روی موضوع شادی نیز تاکید می کنند؟

 

در این مقاله به این نکته می پردازیم که کلید موفقیت در مدیریت این است که از شاد بودن خود و کارمندان خود آگاه باشیم. مدیر شاد کسی است که هم با قلب، هم با سر و هم با دست مدیریت می کند. به نظر ما یک مدیر شاد کسی است که:

  • دانش مدیریتی دقیق و بصیرت دارد. این در واقع همان مدیریت با سر است.
  • مهارت های مدیریتی توسعه یافته دارد و میتواند ایده ها را تبدیل به عمل کند. این همان مدیریت با دست است.
  • اهمیت سالم بودن و شاد بودن در محیط کار را درک می کند و با تمرکز روی شادی، بین دانش، مهارت و عمل تعادل ایجاد می کند. این همان مدیریت با قلب است.

وقت آن رسیده است که دیگر دیدگاه مکانیکی و ساختاری به مدیریت و کسب و کار را رها کنیم و یک شیوه ی جدید پیدا کنیم. آنچه که یک مدیر را موفق می کند شاد بودن اوست. زیرا، نه تنها کارمندان او نیز شاد می شوند بلکه کسب و کار او نیز عالی می شود.  جان راسکین می گوید:

“برای اینکه افراد در محیط کار خود شد باشند به ۳ چیز نیاز دارند: آنها باید مناسب کار خود باشند، به طور افراطی کار نکنند، و احساس موفقیت در کار داشته باشند”.

 

 

حال بیایید ویژگی های یک مدیر شاد را بررسی کنیم. اگر می خواهید مدیر شادی باشید:

 

۱. از دانش و مهارت خود استفاده کنید

برای شاد بودن مدیر باید از دانش و مهارت لازم برخوردار باشد. او هم باید اصول مدیریتی را بداند و هم قادر به تنظیم مهارت های خود باشد. این مهارت ها از تصمیم گیری گرفته تا حل مسئله ضروری هستند. باید بدانید که مثلا اگر قرار است در مدت زمان کوتاه مسئله خاصی را حل کنید از کدام مهارت ها باید استفاده کنید.

 

۲. رهبری کردن را یاد بگیرید

مدیران شاد و موفق کسانی هستند که مهارت های رهبری را در خود توسعه می دهند. این یک نکته بسیار اساسی است. دانستن نقاط بالقوه تیم و تک تک کارکنان یک مهارت بسیار ضروری است که باید تمرین کنید و یاد بگیرید. اگر نقاط ضعف و قوت و پتانسیل خود و افراد خود را بدانید بهتر می توانید تیم را رهبری کنید.

 

 

۳. به افراد خود انگیزه بدهید

 

یک ویژگی دیگر مدیر شاد این است که توانایی انگیزه دادن دارد. هم انگیزه دادن به خود وهم انگیزه دادن به کارمندان عنصر کلیدی برای یک مدیر شاد بودن است.

از خود بپرسید چه چیزی به شما و همکاران شما روحیه و انگیزه می دهد؟ رابطه بین انگیزه و شادی چیست؟ کار خود را چگونه توصیف می کنید؟ پاسخ به این سوالات می تواند به شما کمک زیادی بکند تا به خود و همکاران خود انگیزه بدهید.

 

 

۴. برای اینکه یک مدیر شاد باشید پیشرفت کنید

عاشق کارتان باشید و یادتان باشد با هم یاد بگیرید و آنچه را که می دانید با هم به اشتراک بگذارید. انگیزه هم در این میان بسیار مهم است. انگیزه دادن به دیگران برای پیشرفت نیز به اندازه پیشرفت خود شما باعث شاد کردن شما خواهد شد. تفکر، صحبت کردن، تلاش کردن و گفتن شیوه هایی هستند که با آنها می توانید از همدیگر یاد بگیرید و تجارب و تخصص خود را با هم به اشتراک بگذارید.

پیشرفت همچنین نیازمند هدف است. اگر بدانید هنوز به هدف خود نرسیده اید ولی اشتیاقی هم ندارید از خود بپرسید سوالات اساسی برای تعیین اهداف کدام ها هستند؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک خواهد کرد بدانید واقعا چه می خواهید و به آن برسید.

 

 

۵. ارزشمند و مهم باشید

 

مدیر شاد روی ارزش ها تمرکز می کنند. او از مفید بودن در استفاده از زمان گرفته تا مدیریت موفق پروژه ها به ارزش فکر می کند. شادی در مدیریت وقتی به دست می آید که که ما نتایج ارزشمند و معنادار ایجاد کنیم و احساس کنیم که در رسیدن به یک هدف مهم یک سهم بزرگ داشته ایم. مدیر شاد مدیری است که چالاک و سرزنده است، این سرزندگی را به همکاران خود نیز انتقال می دهد و هر کس را با توجه به استعداد خود مسئول یک کار می کند تا او نیز در آن کار احساس ارزشمندی کند.

 

 

 

اکنون که ویژگی های مدیر شاد را شناختیم، اجازه بدهید به چیزهایی اشاره کنیم که برای یک مدیر شاد بودن باید از آنها اجتناب کنیم. تحقیقات نشان می دهد که اگر می خواهید یک مدیر شاد باشید:

 

۶. در شناسایی مسئولیت ها مبهم نباشید

ابهام در نقش اصطلاحی است که یک مدیر شاد باید از آن دوری کند. برای یک مدیر شاد تعریف شغل، انتظارات دیگران و خود، مسئولیت ها، و رفتارهای لازم برای اجرای نقش کاملا واضح و آشکار است. تحقیقات نشان داده است که مدیران جوان( زیر ۳۰ سال) به نسبت مدیران بزرگسال احساس ابهام بیشتری در نقش مدیریتی خود دارند. دانستن این موضوع به شما کمک خواهد کرد که اگر یک مدیر جوان هستید به نقش های خود بیشتر و واضح تر فکر کنید.

 

۷. تناقض در نقش نداشته باشید

تناقض در نقش به معنای ناسازگاری بین انتظارات کارمندان، سوپروایزرها، مشتریان و همکاران است. یعنی تعریف شما از نقش خود به عنوان یک مدیر متفاوت از تعریف آنها باشد. برای رسیدن به تفاهم درباره تعریف نقش مدیر باید مدام با این افراد در ارتباط باشید و از آنها فیدبک بگیرید. وقتی که این تناقض از بین برود شما یک مدیر شاد خواهید بود.

 

۸. از نقش های اضافی اجتناب کنید

داشتن نقش اضافی به معنای این است که کاری که شما به عنوان یک مدیر آن را به عهده گرفته اید یک کار سنگین است و نیاز به چندین نفر دیگر دارد تا به درستی انجام شود. بدیهی  است که حجم زیاد کار باعث خستگی، آشفتگی و عدم لذت می شود و در این صورت شما یک مدیر شاد نخواهید بود.

 

به یاد داشته باشید که یک مدیر شاد کارمندان شاد خواهد داشت. مدیران تنها زمانی به اهداف خود می رسند که کارمندان شاد، با انگیزه و مفید داشته باشند. همیشه شاد بودن یک مدیر روی کارمندان و عملکرد آنها تاثیر دارد. در دیدگاه سنتی به این مسئله توجه چندانی نمی شد ولی اکنون در تمام دنیا به عنوان یک نکته کلیدی مطرح می شود.

 

حالا نوبت شماست! از همین امروز شاد بودن را شروع کنید تا هم خودتان یک مدیر شاد باشید و هم کارمندان شاد داشته باشید. قطعا نتیجه این شادی رسیدن به اهداف خواهد بود که خود سرآغاز شادیهای بزرگتر خواهد شد.

 

https://the-happy-manager.com/articles/what-makes-a-great-manager/

https://www.smartcompany.com.au/people-human-resources/managing/makes-managers-happy-unhappy-work/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *