۷ روش موثر برای افزایش انرژی در کسب و کار

 

افزایش انرژی در کسب و کار چیزی است که بیشتر مدیران و کارآفرینان به دنبال آن هستند. انرژی یک چیز ذاتی است و تمام انسان ها از آن برخوردارند. تنها تفاوت بین افراد پرانرژی و کم انرژی در این است که گروه اول نحوه صرف آن را بهتر می دانند. برای افزایش کسب و کار در انرژی شیوه هایی وجود دارد که در این مقاله شما را با آن آشنا می کنیم.

آیا شیوه ای برای افزایش انرژی در کسب و کار وجود دارد یا انرژی صرفا یک عنصر ذاتی است؟ وقتی شما یک کارآفرین پرانرژی می بینید او را تشخیص می دهید. او همیشه تیز است، چشمان تیزی دارد، لباس ها، زبان و حتی فکر او نیز این تیزی را انتقال می دهد. شما فکر می کنید که او خیلی خوشبخت است که می تواند تا این اندازه تند و تیز باشد. اما نگران نباشید! افزایش انرژی در کسب و کار چیز غیر ممکن نیست و می توان با تمرین چند راهکار کلیدی آن را تجربه کرد. با ما همراه باشید تا شما را با این شیوه ها آشنا کنیم.

 

 

۱. اشتیاق داشته باشید

اگر اشتیاق نباشد انرژی هم وجود نخواهد داشت. هرچه اشتیاق بیشتر باشد انرژی هم بیشتر خواهد بود. مهم نیست چند ساعت می خوابید، چه اندازه کالری دریافت می کنید. هیچ کدام از اینها در صورت نبود اشتیاق فایده نخواهد داشت. هر طور که شده اشتیاق خود را در کسب و کار افزایش دهید تا انرژی شما هم افزایش پیدا کند.

 

 

۲. انرژی موجود خود را صرف کارهای مفید و اساسی کنید

 بعضی ها می گویند” من آرزو می کنم کاش می توانستم کسب و کاری به راه بیاندازم، ولی افسوس که انرژی ندارم”. باید بدانید که انرژی درست مانند پول است. برای شروع یک کسب و کار به پول نیاز دارید. اگر پول نداشته باشید نمی توانید چون پولتان را جای دیگر خرج کرده اید. اما، اگر تصمیم بگیرید پول را جای دیگر خرج نکنید و فقط صرف کسب و کار جدید کنید، پول کافی برای شروع خواهید داشت.

 

انرژی هم درست مانند پول عمل می کند. اگر برای انجام یک کار بیش از اندازه انرژی مصرف کنید دیگر انرژی لازم برای کار دیگر را نخواهید داشت. همه ی ما انرژِی داریم. اما، تفاوت بین انسان های پرانرژی و کم انرژی در کسب و کار در چیزهایی است که انرژی خود را صرف آن می کنند. اگر شما برای یک چیز (مثلا، تلویزیون، بازی ویدئویی و…) زیاد انرژی بگذارید دیگر انرژی کافی برای یک کسب و کار خوب نخواهید داشت.

 

انرژی نامحدود نیست، بلکه محدود است. بنابراین جایی باید آن را صرف کنیم که واقعا ارزشش را داشته باشد. پس یادتان باشد برای افزایش انرژی در کسب و کار آن را به سمت کارهای مفید هدایت کنید.

 

 

۳. برای افزایش انرژی در کسب و کار روی انرژی خود تمرکز کنید

یک تفاوت مهم بین افرادی پرانرژی با افرادی که انرژی متوسط دارند این است که افراد پرانرژی در کسب و کار خود روی انرژی تمرکز دارند. فردی که انرژی خود را صرف چیزهای بیهوده می کند زمان را از دست می دهد. در این زمان از دست رفته فرد پرانرژی به صورت عکس عمل می کند. یعنی، انرژی خود را صرف کار مهم می کند و چون به کار مورد علاقه خود مشغول است انرژی او هم با دیدن پیشرفت خود افزایش پیدا می کند. اگر می خواهید کار بزرگ انجام دهید نباید انرژی خود را صرف کارهای بیهوده کنید.

 

 

۴. معتاد بازی کسب و کار خود باشید و همیشه مرحله بعدی برای موفقیت را دنبال کنید

 بازی های ویدئویی به راحتی شما را معتاد می کنند. آنها باعث می شوند شما به این فکر کنید که باید در این بازی برنده شوید. درباره کسب و کار نیز شما باید دقیقا همین احساس را داشته باشید. این یک “انتخاب” نیست، یک “باید” است. شما باید به این فکر کنید که حتما برنده شوید و این باعث افزایش انرژی در کسب و کار می شود. اگر اعتیاد نداشته باشید چیزی را به نحو احسن انجام نخواهید داد. کسانی که این ویژگی را در کسب وکار خود ندارند به راحتی خسته و مغلوب می شوند. خستگی دشمن موفقیت است و تنها یک راه برای مبارزه با آن وجود دارد و آن این است به کسب و کار خود اعتیاد داشته باشید. اگر همیشه به این فکر کنید که باید به مرحله ی بعد بروید این اعتیاد در شما به وجود خواهد آمد. درست مانند بازی! این برای افزایش انرژی در کسب و کار عالی است.

 

 

۵. قبل از ساعت ۹ از خواب بیدار شوید

یک نقطه ی مشترک بین تمام کارآفرینان موفق وجود دارد و آن این است که قبل از ساعت ۹ صبح از خواب بیدار می شوند. برای افزایش انرژی در کسب و کار حتما باید این کار را انجام دهید. زندگی برای کسانی در جریان است که بیدار هستند. هیچ زمان اضافی برای این افراد وجود ندارد. آنها همیشه به سمت هدف می دوند. کسب و کار بزرگ به انتظار آنها نشسته است و این کسب و کار هرگز نمی خوابد.

 

 

۶. از زمان هوشیاری خود به نفع احسن استفاده کنید

بر طبق گفته دانشمندان میزان هوشیاری کامل انسان ساعت ۱۰ صبح اتفاق می افتد و تقریبا ۲ ساعت طول می کشد. اما، آیا این به آن معناست که شما باید ساعت ۱۰ از خواب بیدار شوید؟ نه،هرگز! این گفته به معنای این است که شما باید قبل از این ساعت بیدار شده باشید و آماده ی استفاده از این فرصت بزرگ باشید. در غیر این صورت در ساعت ۱۰ هوشیار نخواهید بود. بدن شما نیاز دارد بین ۶.۴۵ تا ۷.۳۰ از خواب بیدار شود. در این زمان فشار خون بدن افزایش پیدا می کند و ترشح هورمون ملاتونین (هورمون خواب) متوقف می شود.

اگر بیدار شدن مشکل باشد چه؟ اگر شما بخواهید بیدار شوید هیچ چیز نمی تواند مانع شما شود. آیا تاکنون بچه ای را دیده اید که صبح روز کریسمس با اینکه می داند بابانوئل خواهد آمد و برایش هدیه خواهد آورد، از خواب بیدار نشود؟ وقتی صاحب یک تفکر قدرتمند هستید هیچ چیز مانع بیداری شما نخواهد شد و سحر خیز بودن باعث افزایش انرژی در کسب و کارتان خواهد شد.

 

 

۷. در زمان مناسب استراحت کنید

انرژی انسان به طور طبیعی در بعد از ظهر کاهش پیدا می کند که حدودا از ساعت ۳ شروع می شود. این بهترین زمان برای استراحت و بازسازی دوباره انرژی است. اما، زمان تنبلی یا خوردن چیپس و پفک نیست، بلکه زمان یک استراحت ذهنی بعد از یک کار سنگین است.

 

بهترین ورزشکاران در این زمان ها به باشگاه می روند و اگر شما نیز به دنبال افزایش انرژی در کسب و کار خود هستید همین کار را بکنید. ورزش ذهن شما را شفاف می کند و به جسم و روح شما طراوت و شادابی می بخشد.

دو زمان در طول روز وجود دارد که یک کارآفرین پرانرژی ورزش می کند:

  1. ابتدای روز در صبح
  2. هنگام بعد از ظهر

حالا دیگر کلیدهای طلایی برای افزایش انرژی در کسب و کار در دستان شماست. بلند شوید و با انرژی بیشتر کسب و کار خود را ادامه دهید.

 

https://boldanddetermined.com/high-energy-entrepreneur/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *