۸ استراتژی بکر برای ایده یابی در کسب و کار

 

 

ایده یابی در کسب و کار یکی از چالش های زندگی امروز است. افراد به دلائل اقتصادی به دنبال کشف ایده های جدید و استقلال در کسب درآمد هستند. برای ایده یابی در کسب و کار باید استراتژی های خاصی را دنبال کنیم که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم.

 

آیا به نظر شما ایده یابی در کسب و کار به شرایط خاصی نیاز دارد؟ ایده های کسب و کار همیشه در اطراف شما وجود دارند، اما پیدا کردن یک ایده که مناسب شما و افرادی باشد که قرار است برای آن هزینه کنند، مشکل است.


 

بدانید که هیچ ایده ای برای شروع احمقانه نیست و اگر خوب تفکر کنید ایده های کسب و کار واقع گرایانه پیدا خواهید کرد. برای یافتن ایده های کسب و کار:

 

 

۱. درباره ایده ی مورد نظر خوب فکر کنید

می توانید خودتان به تنهایی درباره ی آن فکر کنید و یا از کس دیگر کمک بگیرید. آن شخص می تواند یک ایده پرداز، یک دوست یا کسی باشد که قرار است در آینده شریک شما شود. بستگی به خود شما دارد.

 

هر جا که می روید یک دفتر بردارید. یک کسب و کار در یک سوی دنیا می تواند در سوی دیگر دنیا فقط یک ایده باشد. شما نمی دانید در طول فعالیت های روزمره کجا این ایده به ذهنتان خواهد رسید. چیزهای کوچکی که می بینید شاید منشا ایده های بزرگ باشد.

 

 

۲. برای ایده یابی در کسب و کار ابتدا علایق خود را مشخص کنید

این کار باعث می شود فکر شما روی صنایع، سرویس ها، کالا ها و … خاص متمرکز شود. هنوز هم شاید ایده خیلی وسیع باشد، اما شما ناچار نخواهید بود به حیطه هایی که مورد علاقه ی شما نیست فکر کنید.

 

 

  • تمام چیزهایی را که فکر می کنید به شما انگیزه می دهد و فکر می کنید در تولید، فروش، بازاریابی و … آنها خوب هستید، بنویسید.
  • در این مرحله زیاد به مهارت های خود فکر نکنید زیرا بعضی مهارت ها را هم می توانید یاد بگیرید. با این وجود، درباره اشتیاق خود واقع گرا باشید زیرا سطح انرژی شما را مشخص خواهد کرد و باعث ادامه ی تلاشتان خواهد شد.
  • از رویاهای کسب و کار خود یک تپه درست کنید. این تپه ممکن است به آسمان برسد یا بسیار غیر واقع گرایانه باشد، اما در نهایت قابل دسترسی خواهد بود و یا مشخص خواهد کرد که کدام یک را بهتر می توانید انجام دهید. پس در این مرحله ایده ای را دور نیندازید.

 

 

۳. نیازهای جامعه را مشخص کنید

 

 

جامعه به کدام کالاها، خدمات نیاز دارد و یا در کدام نوع فعلا ضعیف است؟ افراد در طول زندگی روزانه یا محیط کار با چه مشکلات یا ناراحتی هایی مواجه هستند؟ کدام کسب و کارها می توانند این مشکلات را حل کنند؟ شما در مرحله تفکر چه راه حل هایی می توانید پیشنهاد دهید؟

 

از خود بپرسید چرا فلان مسئله تا کنون مورد بررسی نخواهد گرفته است؟ آیا بررسی آن مشکل است؟ آیا نادیده گرفته شده است؟ آیا آنقدر جدید است که افراد جرات ارائه راه حل ندارند؟ هزاران سوال دیگر وجود دارد که در این مرحله می توانید مطرح کنید.

 

 

فراموش نکنید که حیطه های زیادی در حال گشودن هستند. برای مثال، محصولات اطلاعاتی یک حیطه ی کسب و کار گسترده و بزرگ  است که می تواند هر چیزی مانند بلاگینگ یا ولاگینگ در نرم افزار، کتابهای اینترنتی، کمپ های دیجیتال را شامل شود.

 

شما حتی شاید بتوانید محصولات و سرویس های جدید ارائه دهید که هنوز وجود ندارند، اما اگر اختراع شوند زندگی افراد را متحول خواهند کرد. این سه مرحله کمک بزرگی در ایده یابی در کسب و کار خواهد کرد.

 

 

۴. گرایش های موجود را چک کنید

به چیزهایی فکر کنید که سابقه ندارند و جلوتر از ایده های قبلی هستند. ایده های جدید و ممکن به صورت دائمی در حال اتفاق هستند. آیا شیوه هایی وجود دارند که شما ایده های ناشناخته پیدا کنید؟

 

البته برخی از این ایده ها خطرپذیر خواهند بود اما بهترین ایده ها و نوآوری ها از همین جا شروع می شود. بررسی گرایش ها فرصت های بی نظیر برای ایده یابی در کسب و کار به وجود می آورند.

 

 

۵. نیازهای خود را در نظر بگیرید

نیازها متفاوت از علایق هستند. در بررسی نیازها شما باید درباره توانایی انجام کاری خاص و رویکرد انجام آن فکر کنید. برای مثال، آیا می خواهید کار را از منزل، مغازه یا اداره شروع کنید و یا آیا میخواهید محیط شما مجازی باشد؟

 

هر کدام از اینها مزایا و معایبی دارند و این بستگی به نیازهای سبک زندگی شما  و مرحله ی آن دارد. ایده های شما چه اندازه با نیازهای زندگی شما متناسب است؟ پاسخ به این سوالات در حوزه ی نیازها به ایده یابی در کسب و کار شما کمک خواهد کرد.

 

 

۶. از افراد دیگر یاد بگیرید

کتاب، مقاله و سایر مواد ممکن را درباره افراد مورد تحسین خود و کسب و کار آنها مطالعه کنید تا درباره رویکردهای آنها یاد بگیرید و ایده یابی در کسب و کار را گسترش دهید. لیست رویکردهایی را که فکر می کنید انگیزه بخش و مفید هستند، یادداشت کنید.

 

 

به سخنرانی های تد (Ted) گوش کنید و دوره های آنلاین را درباره ایده یابی در کسب و کار بگذارنید. در دنیای آنلاین هزاران منبع برای یادگیری و تفکر درباره ی ایده یابی در کسب و کار وجود دارد.

 

 

۷. لیست ایده های خود را بنویسید

برای ایده یابی در کسب و کار از نقشه های ذهنی و سایر ابزارهای دیاگرامی استفاده کنید تا ایده های شما را دسته بندی و به هم مرتبط کند. کدام ایده به ذهن شما خطور کرده است که جالب تر از بقیه است و می توان روی آن فکر کرد؟ تمام ایده هایی را که فکر می کنید قابل اجرا هستند، یادداشت کنید.

 

اگر می توانید چیزی بسازید، خیاطی کنید، آشپزی کنید، خلق کنید و غیره، مدل اولیه را ارائه دهید و جلو بروید. در نظر بگیرید که این ایده چطور انجام خواهد شد و دیگران چه نظری درباره ی آن خواهند داشت؟ در این مرحله همه چیز عالی نخواهد بود بلکه شما خواهید توانست ارزش ایده ی خود را شناسایی کنید.

 

 

۸. برای ایده یابی در کسب و کار تحقیق و مطالعه کنید

زمانی که ایده ای مشخصی را تعیین کردید درباره ی آن به تحقیق و مطالعه بپردازید. این به شما کمک خواهد کرد که بدانید ایده ی شما تا چه اندازه در رابطه با بازار روز، رقبا و نیازهای موجود قابل رشد و ترقی است. هزینه ایده، میزان سختی آن و میزان علاقه و استقبال مردم از آن می تواند با مطالعه مشخص شود.

 

 

https://www.wikihow.com/Find-Business-Ideas

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 2 =