چطور اشتیاق سوزان‌مان را بیدار کنیم؟!

 

برای موفقیت اشتیاقی لازم داریم که واقعاً سوزان باشد. اکثر افراد جامعه هیچ انگیزه‌ای برای زندگی و پیشبرد کسب‌وکارشان ندارند. آن‌ها یک بهانه خوب در دست دارند و آن‌هم احساس قربانی بودن است؛ اما کارآفرین واقعی درهرحال اشتیاقی سوزان دارد. کارآفرینان درصد کمی از افراد جامعه هستند. همان ۳…۴ درصدی که شور و هیجان وصف‌نشدنی دارند. آن‌ها زیاده‌خواه هستند و در وجود خود چیزی کم نمی‌بینند. کارآفرین واقعی تعهد دارد برای پیشرفت و هیچ‌چیز نمی‌تواند سد پولدار شدن آن‌ها باشد.

حالا چطور این اشتیاق سوزان را درون خود بیدار کنیم؟!

 

۱. عاشق کارتان باشید:

اگر عاشق کارتان باشید خودبه‌خود همه‌چیز حل می‌شود. کسی که عاشق کارش باشد، شب به امید این سر بر بالین می‌گذارد که صبح فردا را بیدار شود و به کار موردعلاقه خود بپردازد. کسی که واقعاً عاشق کارش باشد صبح ساعت ۵ با حال خوب بیدار می‌شود. کسی که عاشق است وقت خود را هدر نمی‌دهد و بیشتر از دیگران برای کارش وقت می‌گذارد. عشق باعث می‌شود گذر زمان را احساس نکنید، صبر داشته باشید، گرسنگی و تشنگی را احساس نکنید و تمام‌وقت در اختیار حرفه خود باشید.

یا عاشق کارتان باشید یا سعی کنید که عاشقش شوید. طوری به بیزنس و شغل خود نگاه کنید که به آن علاقه‌مند شوید. نوع نگاه خود را نسبت به خدمات و نتایجی که می‌تواند برای دیگران داشته باشد اصلاح کنید. کافی است که به نتیجه در دست مخاطب خود فکر کنید آن‌وقت از صمیم قلب عاشق کارتان می‌شوید.

 

چطور اشتیاق سوزان‌مان را بیدار کنیم؟!

۲. مصاحبه با ۳ نفر کارآفرین موفق و پولدار شهرتان:

بارها و بارها در سمینارها و دوره‌ها به عزیزانم گفتم که وقت بگذارند و حداقل با ۳ نفر از افراد موفق اطراف خود مصاحبه داشته باشند. این مصاحبه یک مصاحبه تلویزیونی نیست، بلکه یک تبادل تجربیات ساده است. مثلاً اگر مشاور املاک ثروتمند می‌شناسید از او نیم ساعت وقت مصاحبه شخصی بگیرید و در مورد نحوه فروش و تبلیغ او سؤال کنید. می‌توانید تجربه چندساله او را در چند دقیقه دریافت کنید.

به شما قول می‌دهم بعد از ۳ مصاحبه کوه انگیزه و باور می‌شوید، چون با افرادی صحبت کردید که از نظر بقیه قهرمان و غیرقابل ‌باور هستند؛ اما وقتی شما از نزدیک با آن‌ها صحبت می‌کنید متوجه می‌شوید که چیزی تلاش و باور و اشتیاق درون آن‌ها وجود ندارد. همین‌که باور می‌کنید برای شما هزاران فایده به همراه دارد

۳. فیلم‌های انگیزشی:

فیلم‌های فوق‌العاده الهام‌بخش و انگیزشی وجود دارد که احتمالاً برخی از آن‌ها ندیده باشید. مثل فیلم: مرد سیندرلایی، ویپلش، گرگ وال استریت، جنگجوی درون، سخنرانی پادشاه، پسر کوچک، در جستجوی خوش بختی، راکی، نجات سرباز رایان، پیشگویی آسمانی، شیندر لیست، فارست گامپ و …

از همین امشب شروع کنید، این فیلم‌ها را دانلود کنید. خب… من فیلم مرد سیندرلایی را ۷…۸ دفعه نگاه کرده‌ام. ولی بیشتر از همه عاشق راکی هستم. تمام ۷ قسمت این فیلم را بیش از ۱۰ بار تماشا کرده‌ام. آخرین بار هم همین دیشب بود! هرچه بیشتر نگاهش می‌کنم بیشتر به آب‌وتاب می‌افتم. این فیلم‌ها معمولاً داستان واقعی زندگی افراد هستند. دقیقاً چیزی شبیه مصاحبه با افراد موفق که باور شما را تقویت می‌کند.

نشانه اشتیاق سوزان:

نشانه اشتیاق سوزان به‌هیچ‌عنوان عجله و حرص و طمع نیست. به‌کرات مشاهده کرده‌ام، برخی از اعضای کلاس‌ها، بی‌صبری را با اشتیاق سوزان اشتباه می‌گیرند.
در یک جمله نشانه اشتیاق سوزان این است:
اشتیاق سوزان = تلاش بیشتر
.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =