۸ نکته کلیدی در نوشتن عنوان تبلیغ پولساز

 

عنوان تبلیغ اولین و مهم ترین بخش تبلیغ آنلاین است. اولین چیزی که مشتری احتمالی را قانع می کند تا روی تبلیغ مورد نظر کلیک کند و از محصول یا خدمات ارائه شده بازدید کند، عنوان تبلیغ است. بنابراین، نوشتن عنوان برای تبلیغ آنلاین استراتژی های کلیدی خاصی دارد که در این مقاله قصد داریم به آنها اشاره کنیم.

 

چگونه عنوان تبلیغ بنویسیم؟ 

 

۸ نکته کلیدی در نوشتن عنوان تبلیغ

 

آیا تا کنون به این فکر کرده اید که عنوان تبلیغ چه نقشی می تواند در جذب مشتری داشته باشد؟ عنوان های عالی درست مانند لباسهای زیبا  و جذابی هستند که هر روز در ویترین مغازه ها می بینید. این طرح ها برای این در ویترین مغازه ها گذاشته می شوند که شما بایستید و نگاهی به آن محصول بیاندازید و احتمالا خودتان را در حالی تصور کنید که آن لباس را پوشیده اید.  بنابراین، از لحاظ روانشناختی شما را وادار می کند تا به داخل مغازه بروید و آن را بخرید.

 

 

البته لباسهای پشت ویترین از شیوه هایی است که می توان با آن توجه مشتری را جلب کرد، اما در دنیای آنلاین این مهارت بستگی به عنوان تبلیغ شما دارد. حتی اگر شما بهترین محصول را داشته باشید یا بهترین خدمات را ارائه دهید، اگر نتوانید مشتری را قانع کنید تا روی تبلیغ شما کلیک کند، بی فایده خواهد بود.

 

در این مقاله قصد داریم به اهمیت عنوان تبلیغ  متقاعد کننده بپردازیم و به شما آموزش دهیم تا عناوینی برای کالا یا خدمات خود بنویسید که بتواند مانند یک ویترین زیبا مشتری را جذب کند. با ما همراه باشید.

 

برای اینکه عنوان تبلیغ آنلاین شما جذاب باشد سعی کنید این ۸ نکته کلیدی را رعایت کنید:

 

۱. کلمات کلیدی را مد نظر قرار دهید 

 

 

 

شاید به نظر شما این موضوع چندان تازه و جذاب به نظر نیاید ولی من تبلیغات بسیار زیادی را دیده ام که عنوان های مبهم و نامشخص دارند و اصلا به کلمات کلیدی اشاره نمی کنند. مثلا به این تبلیغ نگاه کنید:

 

کت های لندزاند

خرید کنید و تخفیف بگیرید

 

من عنوان ” کت اسپرت” را در اینترنت سرچ کرده بودم و این تبلیغ در صفحه ظاهر شد.  مارک لندز اند مربوط به کت های اسپرت است، اما این تبلیغ چیزی را که من به دنبالش بودم ارائه نمی دهد، بنابراین چرا باید وقت خود را با آن هدر دهم؟

منظور من این است که عنوان انتخاب شده برای تبلیغ به صورت شفاف به محصول مورد نظر اشاره نمی کند و تنها نام برند خود را تبلیغ می کند.

 

نکته ی مهمی که اینجا مطرح می شود این است که اجازه ندهید که خواننده  تبلیغ شما بخواهد با حدس و گمان به این نتیجه برسد که شما دقیقا چه چیزی می فروشید، بلکه با قرار دادن کلمات کلیدی در عنوان تبلیغ، آن را واضح و شفاف بیان کنید.

 

 

۲. سوال بپرسید

در نظر گرفتن هدف کاربر یک شیوه بسیار مسلم برای افزایش آمار کلیک روی تبلیغ آنلاین است. یک روش برای این کار این است که از کاربر سرچ کننده یک سوال درباره عنوان تبلیغ خود بپرسید. مثلا به عنوان این تبلیغ نگاه کنید:

 

به دنبال طلاق هستید؟

حمایت از خانواده به مدت ۲۷ سال

همین امروز قرار ملاقات را تعیین کنید

 

در این مثال عنوان تبلیغ تقریبا واضح است. این تبلیغ نه تنها یک سوال مطرح می کند، بلکه از عبارت بسیار خاص ( حمایت از خانواده Protecting your Family) استفاده می کند که به نحوی منسجم است و به خواننده نوعی احساس اطمینان می بخشد. اینها همان چیزهایی است که خواننده در دادگاه طلاق به دنبال آن است و طبیعی است که روی این تبلیغ کلیک خواهد کرد.

 

 

 

۳. مشکلات مشتری خود را شناسایی و حل کنید

پری مارشال، نویسنده کتاب ” کلمات تبلیغ گوگل” که یکی از پر فروش ترین کتاب های دنیاست، همیشه درباره اهمیت حل مشکلات مشتری در تبلیغ صحبت می کند. این تکنیک زمانی که در عنوان تبلیغ استفاده شود به طور قطع موفق عمل خواهد کرد.

 

به یاد داشته باشید که مشتریان تنها نمی خواهند کالا بخرند، آنها به دنبال حل مشکلات خود نیز هستند. عناوین تبلیغ که می توانند چنین حسی به مشتری بدهند کلیک بیشتری خواهند داشت. آنها به مشتری اعلام می کنند که خدمات آنها به دنبال حل مشکلات است.

 

 

 

۴. کمی چاشنی شوخی به عنوان تبلیغ اضافه کنید

متاسفانه مشتریان بیشتر اوقات با تبلیغاتی مواجه می شوند که ظاهر یکسانی دارند. متمایز کردن تبلیغ شما از تبلیغ رقیبان بسیار ضروری است و شوخی می تواند بهترین شیوه برای این کار باشد.

اما، یادتان باشد که چیزی که برای یک نفر بامزه به نظر می رسد شاید برای دیگری اینگونه نباشد، بنابراین اگر می‌خواهید از این شیوه استفاده کنید، حتما قبلا آن را با استفاده از تست A/B امتحان کنید… تا بدانید که آیا مشتریان شما منظور از شوخی شما را می فهمند و این شوخی تا چه اندازه برای آنها بامزه است؟!

 

 

 

۵. ارقام و آمار را فراموش نکنید

بسیاری از کاربران واکنش خوبی نسبت به شواهد تجربی نشان می دهند. اطلاعات رقمی می تواند قابل اعتماد باشد و حس اطمینان در ذهن مشتریان شما به وجود می آورد. به این مثال توجه کنید:

 

ترجمه هر صفحه ۱۵ دلار

بیشتر از ۷۰ زبان مبدا و مقصد

فقط ۱۵ دلار

 

این تبلیغ بسیار موثر است، زیرا عنوان تبلیغ دقیقا به مشتری میگوید که برای یک صفحه ترجمه دقیقا چه مقدار هزینه باید پرداخت کند. شاید این شیوه به اندازه شیوه حل مسئله که مارشال ارائه می دهد، جذاب نباشد. اما، به طور مختصر و مفید آنچه را که کاربر به دنبال آن است مطرح می کند و می تواند حس خوبی در مشتری درباره نتیجه کار ایجاد کند.

حالا که صحبت از نتیجه ی کار شد، باید به یک نکته مهم دیگر اشاره کنیم و آن این است که:

 

 

 

۶. درباره هدف کاربر خوب فکر کنید

 

 

 

اگر به این اصل مهم توجه نکنید فرصت های مهم زیادی را از دست خواهید داد. بسیاری از شرکت ها سعی میکنند در نوشتن عنوان تبلیغ به ویژگی های خدمات یا محصول خود اشاره کنند. این یک اشتباه است!

 

یادتان باشد که کسی به شما یا محصول شما اهمیت نمی دهد بلکه به دنبال راه حل برای مشکل خود است و میخواهد بداند آن محصول یا خدمات چگونه این مشکل را حل خواهد کرد. بنابراین فکر کردن به مشکلات احتمالی مشتریان و اینکه آنها به دنبال چه پاسخ هایی هستند باعث خواهد شد تبلیغ شما در جایگاه اول قرار بگیرد.

 

 

۷. در عنوان تبلیغ با مشتری احتمالی همدردی کنید

همانقدر که افراد به دنبال حل مشکلات خود هستند به همان اندازه نیز به دنبال کسی هستند که آنها را درک کند. به همین دلیل است که همدردری تکنیک بسیار قدرتمند در عنوان تبلیغ است و حتما نظر مشتری را جلب می کند.

 

 

 

۸. از زبانی ساده استفاده کنید

صنعت بازاریابی دیجیتال اصطلاحات و لغات خاص زیادی دارد و مطمئنا شما نیز میخواهید از این اصطلاحات در تبلیغ خود استفاده کنید. اما، یادتان باشد که عنوان تبلیغ خود را با این اصطلاحات پر نکنید چرا که باعث سردرگمی مشتری احتمالی شما خواهد شد.

 

از یک زبان ساده و قابل فهم در عنوان تبلیغ استفاده کنبد. این باعث می شود خواندن آن راحت باشد و کلیک بیشتری داشته باشد. استفاده از کلمات خاص و غیر قابل فهم از همان اول مشتری احتمالی را از شما دور می‌کند.

 

https://www.wordstream.com/blog/ws/2015/02/02/ppc-ad-headlines

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفت =